| GoldandSilver a întrebat:

Care este orarul unui licean din profilul uman filologie?

Răspuns Câştigător
| GaByScream a răspuns:

Depinde ce clasa esti... eu de exemplu sunt clasa a 10-a... si am 4 ore de romana 2-de engleza 3-de franceza 2-fizica 2-mate 1-biologie 1-sport 2-psihologie(care se face din clasa a 10-a) 1-anteprenoriala(la fel din a10-a) 1- religie 3-istorie 2-geografie 1-informatica 1-chimie 1-latina

1 răspuns:
| xClementine a răspuns:

Pentru clasele 9 si 10 uite aici: http://www.edu.ro/index.php/articles/6430
Descarca fisierul an5723pc.zip si intra in fisierul: Anexa 2 OMECT 5723 plan9-10_teoretic.
Pentru clasele 11-12:
http://www.edu.ro/index.php/articles/6429 si descarca anexa2.zip
In mod normal, vreo 4 ore ar fi de romana, 3-4 de franceza/engleza depinde care e limba1, o ora de mate, chimie, fizica(toate stiintele de genu'), latina...Din clasa a 11a vei face 2 ore, pana atunci doar 1, aici e filologie istorie, deci vor fi 3 ore de istorie, nu stiu cum e la tine. Cam asa e la mine. :) Bafta!