| Kassandra1408 a întrebat:

Care este relatia dintre Marin Preda si tatal sau si cum se reflecta aceasta in opera sa? Cum se comporta Ilie Moromete cu fii sai mai mari? Dar cu Nicolae si fiicele adoptive? Ce legatura exista intre scriitor si opera?

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

E de ajuns sa citesti cartea ca sa afli raspunsurile astea. Nu-i nicio filozofie!

| Dj Boalca a răspuns:

Frate noi nu facem aici teme pentru la scoala. pune mana si citeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heeeii.am terminat scoala, am cetit si romanele .gata.fistecare la randul lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comportament agresiv. Intre autor si opera sa este o legatura bazata pe adevarul pur al acestei relatii.