| Reek54 a întrebat:

Care este temperatura normala pentru un procesor dual core ?

8 răspunsuri:
| cgflorea2 a răspuns:

Depinde.Daca e calculator sau daca este laptop.
Laptopul la 25 Grade maximum si pc-ul 50 de grade maximum. Funda>?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu putem generaliza temperatura unui procesor. Temperatura variaza de la un pc la altu. Depinde de cat lucrii pe el, cate programe rulezi, depinde de racirea pe care o ofera coller-ul. de bunatatea pastei termoconductoare. etc. Nu putem spune o temperatura normala. De obicei temperatura normala e aceea pe care o ai cand aprinzi pc-ul. Poti verifica asta cu mai multe programe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intre 29-80 grade.Asa intrebare, asa raspuns.

| Reek54 explică (pentru anonim_4396):

Iti dai seama ce inseamna 80 grade?, inteligentule.

| Neworder21 a răspuns:

60 grade din cate cunosc.

| DinuEu a răspuns:

Este la fel ca orice laptop

| DinuEu a răspuns:

Nu stiu!

| Reek54 explică (pentru DinuEu):

Atunci de ce mai raspunzi?