| laur12 a întrebat:

Am un procesor intel dual core E6700 3.20 GHz si as vrea sa stiu si eu care este temperatura normala fara sa fie fortat si care este temp atunci cand este full load adica sa joc jocuri mari? Mswinking

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

In general temperatura ar fi de 35-40-45 grade, dupa ce trece de 65 e rau, se-ncinge calumea.

2 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Depinde cat de mult este folosit procesorul in diverse activitati( jocuri, aplicatii, fie ele pretentioase sau nu).Ca sa vezi temperatura poti folosi programe ca Everest sau HWMonitor.

| twism a răspuns:

In full load daca sta sub 65 grade e ok.