| pisytau a întrebat:

Care este ultima medie de admitere la facultatea de drept Oradea si Arad?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Specializarea DREPT (4 ani, zi)

- liniile de studiu: română şi maghiară (parţial)

Criterii de selecţie :

Criterii de selecţie pentru absolvenţi de liceu:
Media ponderată între media anilor de liceu şi media de la bacalaureat, calculată astfel: [(media anilor de liceu x 2) + media de la bacalaureat] / 3

Criterii de departajare pentru absolvenţi de liceu:

Media generală a anilor de liceu
Media probelor (scris şi oral) la limba şi literatura română de la bacalaureat
Bleah! Nu imi place dreptul a dat tata si mama si stiam ca media trebuie sa fie parca! peste 8, 80 sau 8, 60 nu mai stiu sigur...