| dancapitan a întrebat:

Care este ultimul MUZEU pe care l-ati vizitat si impresiile?

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Am fost in Polonia la Auschwitz (actualmente se numeste Birkenau).
A fost o experienta trista pe care n-o s-o uit cat voi traii! Am intrat in incaperea in care era crematoriul unde se ardeau cadavrele si in care era un cuptor ce avea un dispozitiv de indesare a cat mai multe corpuri o data, am pasit prin curtea lagarului unde se afla imprastiata cenusa a 6 milioane de oameni omorati aici! Infiorator! In hangarele in care stateau oamenii adusi aici pentru exterminare(pe natii) acum se afla niste coloane din marmura neagra pe care sunt inscrise numele tuturor victimeor ucise aici! Am vazut vitrine cu lucrurile care au ramas dupa ce lagarul s-a desfiintat care constau in haine, oale, papuci de adulti si de copii mici, ochelari, dinti(proteze), recipiente goale din care s-a scurs gazul ucigas... N-o sa uit niciodata!

| カルメン a răspuns:

Ultimul muzeu pe care l'am vizitata a foat in seville, spania.se numeste muzeul de arheologie.acolo am fazut multe lucruei foarte interesante de exemplu cum se jucau copiii in antichitate, uneltele pe care le foloseau romanii in agricultura, etc.happy

| カルメン a răspuns:

Scuze am vrut sa zic muzeu arheologicbig grin

| rolfenstein a răspuns:

Muzeul bruckenthal din sibiu. a fost super.