| Malvina24 a întrebat:

Cum crezi ca ar trebui vizitat un muzeu? Sunt anumite reguli(interdictii in acesta?) De exemplu, ma refer la acele camere pe unde vedem semnul:interzis fotografiatul!

Răspuns Câştigător
| Monyktza a răspuns:

Poi unde scrie semnul acela, de exemplu pur si simplu nu a voie sa faci fotografii. Din cate stiu eu, nu ai voie sa atingi exponatele si chestii de genul. Nu ai voie sa te asezi pe ele. In unele muzee este permis fotografiatul si filmatul daca platesti o taxa in plus. sper ca m-am facut inteleasa.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În primul rând civilizat și de a respecta regulamentul intern, în al doilea rând de idei.
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce anume nu ai înțeles? Că trebuie să respecți regulamentul intern, că nu ai voie să fotografiezi, că nu ai voie să faci mizerie, că nu ai voie să tulburi liniștea prin gălăgie, sau ce?
Hai să fim serioși!
Pa, pa.

| Malvina24 explică:

@legiuitoarea tu mereu dai niste raspunsuri scurte vagi din care nu inteleg nimic, sa-mi fie cu iertare daca gresesc dar raspunsul tau... nu ma multumeste pe deplin. Sper ca nu te supara parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fotografiem decat daca avem voie