| BlackShadowz a întrebat:

Care-i faza cu trecerea de la generala la liceu? Adica testele care se dau in clasa a 8a au legatura cu intrarea la liceu? Va rog spuneti-mi, dau funda!

Răspuns Câştigător
| dudae2 a răspuns:

In clasa a8 a inainte sa intrii la liceu, ti se va face media intre media pe clasele 5-8 si media notelor luate la capacitate, iar aceea va fi media cu care intrii la liceu. Da, sunt importante testele din clasa a 8 a pentru ca iei note si ai nevoie de note mari pe a avea o medie mare si a intra la un liceu bun. Copii care intra in 2011 in clasa a 5-a, vor face 9 ani in scoala generala si nu vor da capacitate, ci un test care va contine niste intrebari din toate materiile. Succes! Funda? big grin

4 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Bună
Ai să primeşti o broşură.
Media din clasele 5-8+media testelor naţionale supra 2=nota cu care te duci la liceu.
Baftăă

| Anonymus314 a răspuns:

O sa primesti o brosurica despre licee, cum se calculeaza media etc.

| valentingb a răspuns:

Http://www.edu.ro/index.php
da click pe Legea Educatiei Nationale.citeste-o

| denysuk_7717 a răspuns:

Da iti conteaza pentru intrarea la liceu