| DeCeMaiContează a întrebat:

Dupa cum v-am mai spus, in toamna voi fi in clasa a 9-a... Faza este ca am putine emotii.Pana azi nu am avut emotii in legatura cu liceul.Ma tot gandesc cum va fi prima zi de liceu, cum ma voi intelege cu colegii etc.Voi mai fi in clasa cu 3 fete din generala, una din ele fiind din aceeasi clasa cu mine.As vrea sa imi spuneti cum a fost in prima voastra zi de liceu si cat de repede v-ati acomodat.
Va dau funda!

Răspuns Câştigător
| mariana82 a răspuns:

Parca si acum imi amintesc prima mea zi de liceu. Tu macar ai norocul de a avea pe cineva pe care cunosti. Am mers la liceu la Cluj, eu fiind din Campia Turzii, faceam naveta si doar in weekend mergeam acasa. Nu cunosteam pe NIMENI in noua clasa. Imi amintesc ca dupa festivitatea de deschidere am mers cu clasa la un suc, unde gheata s-a spart si imediat am legat prietenii. Dupa a venit potopul: au inceput notele mici, evaluarile etc. care ne-au legat si mai tare. In primele saptamani de scoala imi era dor de vechii colegi de generala, dar dorul s-a dus iar anii de liceu au trecut ca fulgerul si la finalul clasei a 12-a am plans cand m-am despartit de colegi. Anii de liceu sunt cei mai frumosi din viata, de neuitat. Profita din plin de ei. Iti doresc mult succes si distractie placuta happy

2 răspunsuri:
| UserulAnonim a răspuns:

Prima zi de liceu? Groaznica! De ce? Fiindca eram prea emotionat si aveam prea multe probleme legat de asta!
Asa ca nu face aceeasi greseala ca mine. Fii tu insuti, iar colegii te vor aprecia happy
Apropo, a doua zi de liceu, da, aia a fost bestiala.

| LucianM a răspuns:

In prima zi am avut ceva emotii, m-am acomodat destul de greu, insa m-am ales cu 2-3 prieteni in timp, restul-s praf.