| Lorelei2121 a întrebat:

Pe mine m-au speriat testele predictive. Sunt clasa a 7-a. Profesoara de fizica a zis ca nota pe care o luam in test o sa ne fie media generala si mai nou conteza si 1/3 intrarea la liceu. Eu am stat toata vara si oricat as fi invatat acum sunt sigura ca nu iau la nici un test 10. Lamuriti-ma si pe mine.

3 răspunsuri:
| AnnAnne a răspuns:

Nu te mai lasa speriata asa de toata lumea! Mai informeaza-te, deschide tv-ul, citeste un ziar si vezi ca e o prostie ce a zis profa ta de fizica...o idiotenie! Notele nici nu se trec in catalog(legea o cere), de medie generala si media pentru. admitere ce sa mai vorbim?

| Lorelei2121 explică (pentru AnnAnne):

Pai la tv a spus de 1/3 admitere...

| 141414 a răspuns:

Notele la teste vor fi secrete, spuse fiecarui elev, lucrarile nu vor fi citite decat de profesorul corector. Notele nu vor fi puse in catalog. Atata timp cat exista evolutia notele de la aceste teste nu vor fi medii! Caci chiar daca la inceputul anului iei o nota mica, asta nu inseamna ca nu poti sa iei apoi o nota mai mare. Nici pentru liceu nu conteaza... sper ca te-am linistit.