| NICKSOOO a întrebat:

Care-i nota minima care trebuie sa o ai la fiecare materie de bac pentru a-l putea trece? Funda:X

Răspuns Câştigător
| Marrianna a răspuns:

Deci.daca iei la o materie nota 1, 2, 3, sau 4..si la celelalte iei 10, degeaba..la fiecare materie trebuie sa iei nota minima, 6. Degeaba iei 10 la 3 materii si la a 4-a materie iei un 4 ca ai picat..la fiecare materie trebuie sa iei minim 6. ex:istorie/geogra-6, romana6, engleza-6..etc.

19 răspunsuri:
| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Ca sa treci la Bac, trebuie sa ai media pentru toate, minim 6..deci,poti sa iei la mate 5 sa zicem, la romana 6, sau 7, si geografie, sau la ce mai dai, 8, 9 sau 10...si daca iti iese peste 6...treci! daca iti iese sub 6, pici.big grin

| NICKSOOO explică (pentru SuperGirl122222222222):

A, dar daca iei la o materie 3 sa zicem si la celelalte 10, treci?

| Alexandru_Savu_1988 a răspuns (pentru NICKSOOO):

Daca iei la o materie 3 ai picat bacu. deci trebuie sa iei toate examenele care adunate si impartite la cate sunt sa iti iasa media minim 6 si ai trecut bacul. succes

| NICKSOOO explică (pentru Alexandru_Savu_1988):

Da, si daca iei la una 3 sa zicem si ai in total 6 de exemplu, si la celelate 5 iei 10, media va fi 8.83. Si atunci de ce nu treci? Trebuie sa iei minim o nota la fiecare disciplina ca sa treci?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai la tot 6, daca ai sub 6 la o materie si la celelalte 7-8-9-10,ai picat.Ca sa treci trebuie sa ai minim 6 la toate ..Bafta

| NICKSOOO explică (pentru anonim_4396):

Si inca ceva... la real se da proba la engleza? Examen scris sau cum?!

| anonim_4396 a răspuns (pentru NICKSOOO):

Depinde...Mai mult se da scris, uneori completari,, vezi tu

| Marrianna a răspuns:

Nu...:d

| NICKSOOO explică (pentru Marrianna):

Dar cum? Puteti fi mai expliciti?

| Marrianna a răspuns:

Nu ai voie sa iei la o materie mai putin de 6 :d

| Marrianna a răspuns:

Uite aici de exemplu la Amarandei Raluca. http://examene.calificativ.ro/......ge_15.html a fost respinsa k a luat la o materie 4.1 :d

| NICKSOOO explică (pentru Marrianna):

Si inca ceva... la real se da proba la engleza? Examen scris sau cum?! Iar competentele ce reprezinta? ce nivel ( A1, b2 etc) trebuie sa ai la engleza ca sa treci?

| Marrianna a răspuns (pentru NICKSOOO):

Da se da si la engleza. Din cate stiu, se da proba orala, proba scrisa si audio. Stiu ca trebuie sa iei peste 10 puncte ca sa treci la engleza. A1 este cel mai slab, adica de la 10 puncte in sus. dupa care vine A2, B1 si B2. dar ca sa treci trebuie minim 10 puncte big grin

| NICKSOOO explică (pentru Marrianna):

Deci trebuie sa ai minim A1, nu?

| Marrianna a răspuns (pentru NICKSOOO):

Da..asa trebuie.tu ce clasa esti?:d

| NICKSOOO explică (pentru Marrianna):

De ce?

| Marrianna a răspuns (pentru NICKSOOO):

Intrebam doar. sper ca nu te-ai suparat. am vazut ca te gandesti la BAC si am banuit ca esti cls 12-a...si eu sunt a 11-a..si mi`e teama de examenul de BAClaughing :d

| NICKSOOO explică (pentru Marrianna):

Da; si mie imi este putin teama,

| Ilie_Ionut_1997 a răspuns:

Am luat 5.5 la romana si la celelalte doua materii 3
In urmatoarea sesiunea mai trebuie sa sustin examenul si la romana .....sau raman de dat doar cele doua materii?