| anonim_4396 a întrebat:

Care-i secretul succesului la bac?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Invatatul destept.
Pentru a lua bac-ul e suficient sa iei notele de trecere. Pentru a intra la facultate, la fel.
Trebuie sa inveti cum sa te asiguri sa iei notele de trecere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Invatatul

| Sn4k3 a răspuns:

Invatatul, inteligenta

| Mayhem666 a răspuns:

Invatatul, si eventual sa ai si un pic de noroc, dar invatatul e baza.

| PersonajFictiv a răspuns:

Trebuie sa te duci fumat, ca atunci o sa ajungi la un nivel spiritual avansat iar entitatile o sa poata sa iti sufle tie raspunsurile la bac, ba chiar mai mult, o sa iti scrie ele raspunsul.

Evident ca invatatul.
Cu cat inveti mai mult, cu atat ai mai multe sanse.
Organizeaza-ti materia si tine-te de program.

| Cameliapantiru a răspuns:

Invatarea integrala a materiei, parcurgerea tuturor notiunilor teoretice si rezolvarea a cat mai multe exercitii si, mai ales, variante/teste similare celor de la examen, inclusiv a subiectelor din anii trecuti.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Norocul

| SemperPrimoris1992 a răspuns:

Mihai Eminescu
.
Bancnota cu el