| Maya_3468 a întrebat:

Care imi poate spune si mie cele mai importante formule din fizica de pe clasa a 8a... care se cer mai mult in liceu :] [DAU FUNDA, MULTUMESC!]

3 răspunsuri:
| 0000anonim0000 a răspuns:

Nu prea sunt importante cele din a8-a, nici toate studiate pana acum. Incearca sa te axezi pe unitati de masura(sa stii transformarile), sa stii sa faci calcule matematice rapide, sa ai in vedere probleme de mecanica SI OPTICA(pentru. ca asta o sa faci in a9-a), si incearca sa te uiti pe chestiile cu dioptrii, focar etc. etc. Funda?happy

| razvan_3732 a răspuns:

Http://meditatiionline.ro/......ptica.html
aici sunt pe mai multe categorii dar te descurci

| razvan_3732 a răspuns:

Ziceai ca dai FUNDA