| anonim_4396 a întrebat:

Care limba este mai influenta? Limba Spaniola, Limba Franceza sau Limba Portugheza?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Limba engleză.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic că spaniola... Deja întrebările tale devin copilărești.

| ReddY25 a răspuns:

Din cele enumerate, spaniola

| Furnicuta000 a răspuns:

Cum adica?
Limba spaniola are sute de milioane de vorbitori in intreaga lume, e limba oficiala in zeci de tari si e foarte usor de invatat deci nu o putem compara cu franceza sau portugheza chiar daca seamana si fac parte din aceeasi familie

| Dragobeta a răspuns:

Din cele anumerate, spaniola este folosita in mediul navigabil. Deci, foarte influenta.
Franceza deasemeni este vorbita in multe tari. Nu numai in Europa ci si in Africa. Dar este si limba oficiala a organizatiilor guvernamentale europene. Deasemeni foarte influenta.

| Andrei_Eduard_1982 a răspuns:

Spaniola, clar.
https://cum-sa-se.ro