| LadyBoOoo a întrebat:

Care ma ajuta cu un fel de compunere cu titlul "Cum as schimba lumea" cea mai buna funda!:*

Răspuns Câştigător
| camy417 a răspuns:

O Doamne da-mi putere
sa schimb lumea in miere
sa nu mai fie rautate
sa fie peste tot dreptate
sa nu mai fie lacrimi de durere
saracii sa aiba avere
sa domine fericirea
sa dispara nenorocirea
sa nu mai existe minciuni
sa fie doar oameni buni
da Doamne sa nu fie doar un vis
ce iti cer, ce eu am scris
sper sa-mi fie ascultata
dorinta cea curata... asa e bine sau vrei proza?

3 răspunsuri:
| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

Aa... nu ne lasa sa facem compuneri, da ot sa dau idei big grin
nu stiu' daca' ma pricep la compuneri (is varza) da incerc
-in introducere poti sa descri cum este lumea astazi (cu gunoaie, hoti, oameni rai care nu dau nimic' pe ceilalti si chestii)
si poti sa scrii, "iata cum ar arata lumea, daca' noi am contribui cu adevarat la ea"
-si incepi sa descri in cuprins
aexact cum ti'am imagina u (bunatate, sau nu sa orice ai vrea u)
nu trebuie sa vina tot de la noi, ci de la tine.adica' nu avem aceleasi gusturi, poate nu iti place ce'mi place mie, da noh'.
pot sa scrii ca oamenii nu iau banii de pe jos gasiti sau ceva de genu big grinnu prea stiu
-iar in incheiere, poti scrie
"da, si totul ar fi posibil daca' ne'am schimba putin.stim cu totii ca sunt doar niste idei puse pe o hartie, dar ar putea deveni realitate daca' ne'ar pasa de viata noastra si de mediu"

stiu ca ii varza da noh'
am incercat big grin

| GaBBiii a răspuns:

Buna!
TPU nu rezolva teme.
Cine crezi ca o sa se oboseasca sa-ti scrie tie compunerea numai pentru o fundita.
Pa, pa

| LadyBoOoo explică:

Pai idei nu intreaga compunerehappy. si nu e sa se oboseasca nimeni n-am cerut neparat tie face cine vrea, doar idei!, ceao