| DoLyy a întrebat:

Va rog sa ma ajutati am de facut o compunere narativa cu titlul de"Loterie si destin"(cam cu s-ar schimba viata mea daca as canstiga la o loterie)Nu prea stiu cum sa fac cam cum sa incept pls pls pls ajuta-tima dau fundita pentru cea mai buna compunere PROMIT!:*

Răspuns Câştigător
| flower_3416 a răspuns:

Buna,pai depindebig grin dar haide sa vedem ce putem face.,,In viata mea sunt lucruri ce mi-as dori sa le fac insa pe care trebuie sa le inpart, sa castig o data la loterie ar insemna sa im pot indeplini visele, ca si orice om daca ar castiga.Nu pot insa momentan spera doar ca destinul meu sa im de-a aceasta sansa, de a castiga o data in viata pentru caci astfel as duce o viata mai buna si mult mai inplinita.Destinul.este ceva special ce tine de viata mea,de viata fiecaruia insa care ne modeleaza viata,parerea mea este ca destinul meu s-ar schimba in mult mai bine daca as castiga o data la loterie, insa pentru a putea castiga pe langa destin trebuie sa ai parte si de putin noroc. Daca as castiga, as pleca intr-o excursie si sa vizitez locurile pe care le doresc a le vizita.(Sper sa te ajute)

| Dobrev_Andreea_2004 a răspuns (pentru flower_3416):

Este buna, dar ar cam trebui câteodată sa mai pui si punct, pentru ca tu lungești mult prea tare propozitiile si atenție la gramatica...ai cam greșit laughing)

1 răspuns: