| valentinalina a întrebat:

Cine imi spune si mie o compunere cu titlul in lumea uriasilor,, funda!:*:*:*

3 răspunsuri:
| legionarul a răspuns:

Don'soara fa-ti singura temele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot sa-ti scriu eu compunerea, dar iti pot da o idee.calatoria unei furnici im cautare de hrana, de la musuroi pana la sursa si inapoi cu o bucata mult mai mare de frunza in gura.si mai multe peripetii, cu uriasi.carabusi inspaimantatori,arici, copii, ploaie.etc.vezi tu.

| anna_8775 a răspuns:

Adorm cu capul pe perna,,, stelele stralucesc.deodata ma vad pe fruntea calda, dar moale a unui urias.eram surprinsa! dar cum? nu avea rost, trebuia sa ma bucur de acea minunata aventura, in care eram doar eu.pe acel urias il chema ' ' si am devenit buni prieteni.mi-a aratat imprejurimile si m-a ferit de rautatea si egoismul celorlalti uriasi.deodata.continua tu:* fudita?happy