| Spanu_Catalina_1992 a întrebat:

Care stie ce inseamna,, Charles Perrault?" va rog sa imi spune-ti repede daca stiti. Este in Franceza

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Este un foarte cunoscut scriitor francez din secolul al XVII - lea care, printre altele, a scris şi multă literatură pentru copii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost un poet si scriitor francez, dar numele nu se traduc dintr-o limba in alta.

| tibyramos a răspuns:

Nu cred că numele are o semnificație ci e unul obișnuit ca spre exemplu bine cunoscutul Alexandre Dumas...