| Allyces a întrebat:

am nevoie de o favoare cat mai repede! stie cineva ce inseamna "les loisirs" in franceza? am cautat si onnline, am gasit "agrement" si "recreere". insa, cand am cautat in dictionarul meu am gasit "timp liber"...stiti ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| IuliaMihaella a răspuns:

Cuvantul,, les loisirs'' inseamna timp liber.
Succes la scoala!

3 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Este posibilitatea cuiva de a-si petrece timpul liber dupa bunul plac.e,daca vrei,sinonim cu; vacances,recreation,divertissment, plaisir, detente[echivalentul lui destindere in lb.romana]

| LordColdy a răspuns:

Da cuvnatul les loisirs e timp liber.

| megabitus a răspuns:

Recreaţie