| Christian515 a întrebat:

Care stie cum as putea invata engleza, fara ajutorul profesorilor?big grin

6 răspunsuri:
| Danasilvia a răspuns:

Poti sa iti cumperi carti cu teorie si exercitii, dar si rezolvari sau poti sa cauti cursi online pe net. Succes!

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Poti cumpara o carte, iar de acolo faci tu lectii singur happy

| Blake1 a răspuns:

De ce fara ajutorul profesorului ...eu cred ca cel mai bine o sa invetzi aceasta limba destul de grea cu ajutorul unui profesor. doresc sa mentionez ca eu o practic de 8 ani si ink mai am mult de invatat incearca sa renunti la ideea de a invata fara profesor. acum si pe perioada verii poti merge la cineva ca nu mai ai de inv si pentru altceva si o sa inveti mai usor, eu de exemplu am inceput sa fac germana vara asta ca sa recuperez 4 ani. da is abia la inceput, fac cu o profesoara si chiar imi place... sfatul meu este sa cauti un profesor si sa te apuci de treaba.

Bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va zic eu
Cel mai simplu 21 de zile vorbesti ca un englez.
http://www.vorbeste-engleza.info/

| 123456 a răspuns:

Din filme si cu dictionaru de pe net :d

| VacaVacuta a răspuns:

Eu cand eram copil invatam in urmatorul mod. Imi luam cartea de povesti in engleza si traduceam cate o pagina. Asta a fost cand aveam 10 ani. Dupa aceia am inceput sa scriu mici texte, care apoi le duceam cuiva sa le corecteze. In liceu urmaream filme fara traducere. Cand am inceput facultatea, foloseam toate cele trei metode. Azi vorbesc fluent limba engleza. Incearca. Cu ambitie reusesti.