| Ady28 a întrebat:

Care stie un sait de tradus din germana in romana si foarte corect.Am de tradus o carte si vreau unul bun sa nu easa o varza totala.Deci cine ma ajuta si sa nu fie Google Translate?

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dacă tu nu știi germană cum adică „ ai de tradus o carte"?
Ce înseamnă „easă"?
După „și foarte corect" trebuia pus semnul întrebării.
După „deci" trebuia pusă o virgulă.
Tu nu știi să scrii românește. Și atunci, cum vrei să traduci o carte din limba germană?
Cine ți-a dat această corvoadă?
Ferească Dumnezeu!

Bula
| Bula a răspuns:

Nu exista. sad

| n1445 a răspuns:

Toate se bazeaza pe Google Translate... Te-ar putea ajuta un dictionar dar asta inseamna ca trebuie totusi sa stii un gram de germana.

| suităr a răspuns:

Dictio.ro e destul de bunicel, dar să folosești un dicționar pe lângă și să știi ceva gramatică de bază.

| esanatos a răspuns:

Google Translate,
dar nu traduce f corect

ceva documente in germana gasesti si poate te ajuta:
http://www.azreferate.com/liste-referate/deutsch/index37.php