| Crash94 a întrebat:

Salutare!

Atunci când cităm dintr-o lucrare de licență/disertație/doctorat, îl cităm pe student/masterand/doctorand sau pe profesorul coordonator?

Mulțumiri!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa mentionezi astfel:
Sursa: Lucrare de ___________, Autor (numele studentului), Coordonator: (titlul si numele coordonatorului), anul ____

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe student ca ala a scris-o

| DreamyAndBold a răspuns:

Avand in vedere faptul ca autorul lucrarii este considerat a fi studentul, el este cel citat. Lucrarea ii apartine in totalitate, profesorul coordonator doar l -a ghidat.