| GiulianoSenior a întrebat:

Care sunt cele mai frumoase cărții acțiune, aventura?(poate sa fie si S. F.)? Funda celui mai bun răspuns.

4 răspunsuri:
| SantaAndrei a răspuns:

Trilogia Millenium a lui Stieg Larsson:

Barbatii care urasc femeile
Fata care s-a jucat cu focul
Castelul din nori s-a sfaramat

Are cam 2000 pagini toata trilogia, dar e absolut geniala, foarte mult suspans, actiune, intorsaturi de situatia, plus ca e scrisa foarte frumos.

PS: si in rest iti recomand cam toate cartile scrie de autori nordici(Anne Holt, Camilla Lackberg) scoase de Editura Trei. Ca si gen: crima, actiune, mister, pasiune. Foarte complexe, impecabil scrise.

| grgdlk a răspuns:

Cartile de poker sunt cele mai frumoase

| RainbowNeos a răspuns:

Personal cred ca cele care sa reuneasca aceste trei domenii se situeaza pe locuri fruntase:in general, aventura fictionala este o latura destul de interesanta a cartilor, intrigantahappy

| Bizantino a răspuns:

Ai citit Singur pe lume de Hector Malot, este o carte suuper mistoo dar poate si colectia de carti a lui Jules Verne. App. o carte de aventura si actiune si SF in acelasi timp este Arthur si minimosii big grin