| monica_1128 a întrebat:

Care sunt diferentele intre profesorii din nainte de '89 si cei de acum? Exista vreo diferenta? Ma refer la comportament.

Răspuns Câştigător
| noktambul a răspuns:

Cei de dinainte de 89 (cand am facut eu scoala) nu erau din gasca noastra dar erau prieteni cu noi, nu faceau parte din familiile noastre, dar se comportau ca niste unchi sau matusi cu noi, nu erau de varsta noastra (normal) dar incercau sa se coboare la nivelul nostru sau sa ne ridice pe noi la nivelul lor. Astia de acum (cand copiii mei fac scoala) sunt niste simplii functionari, care merg la catedra doar ca sa semneze o condica de prezenta si sa isi incaseze amarata aia de leafa! Evident ca opinia mea nu trebuie sa fie generalizata.

2 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Profii de astazi sunt mai liberali si au idei si metode de predare, ascultare mai flexibile decat aia dininate de '89.

| mgtow a răspuns:

MAi sunt si unii ai dracului si altii mai blanzi asta o stiu de mult timp chiar daca nu mai sunt la scoala tot asa este