| InG3RaSh9 a întrebat:

Care sunt etapele abtinerii cetateniei romane?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Etapele, conditiile si procedura obtinerii (nu abtinerii) cetateniei romane sunt prevazute in L.nr.21/1991, republicata in 2010, in functie de situatia fiecaruia care vrea sa o obtina. Te poti informa si de pe site-ul oficial al Autoritatii Nationale pentru Cetatenie, aici: http://cetatenie.just.ro/. Numai bine!

2 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Cred ca in primul rind trebuie sa-ti pierzi mintile, altfel nu stiu de ce ai vrea asa ceva.

| InG3RaSh9 explică:

Eu vb de istorie ca dau test sh doar atat