| Fernando9Torres a întrebat:

Care sunt materiile de baza pe profilul "turism" și "inginerie forestieră" in cadrul facultății?(adică ce materii se predau cel mai mult și pe care se pune accent)

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Cauta in orarul acelei facultati.

| Ionut124213 a răspuns:

Salut! Sunt student la Silvicultura si exploatari forestiere, la Brasov (Banuiesc ca pe aceleasi lucruri se bate moneda)
si vreau sa iti spun ca DENDROLOGIA este cea mai importanta materie dupa care vin si alte materii de specialitate cum ar fi soluri si statiuni forestiere, botanica, meteorologie, produse forestiere si asa mai departe!

| Fernando9Torres explică (pentru Ionut124213):

Deci pe biologie ar fi axarea. Și ramura asta e grea? Adică eu n-am făcut biologie din clasa 10-a. Și am terminat liceul in 2018laughing

| Ionut124213 a răspuns (pentru Fernando9Torres):

Cu ambitie vei reusi! Am terminat profil uman si m-am adaptat! Se incepe de la 0