| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt materiile pentru BAC la profilul Stiinte Sociale?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
- Română
- Istorie
- Logică, Psihologie, Sociologie, Economie sau Filosofie la alegere.
Acestea sunt probele scrise.
De asemenea dai competenţe digitale, probă orală la Limba Română şi probă orală la una dintre limbile străine pe care le-ai studiat în liceu.
Succes pe mai departe!

| Don1994 a răspuns (pentru Hydrangeaceae):

Apropo, la Geografie nu se da?

| gg69 a răspuns (pentru Don1994):

Romana,istorie materile astea doua sunt obligatorii la profilul acesta si dupa ai de ales cea de a treia proba dintre urmatoarele materii: logica, psihologie, sociologie, economie, filosofie sau geografie.Pe langa asta mai ai alte 2 probe, cele digitale adica din calculatoare ce ai studiat la T.I.C si o ultima proba este acea la limba straina pe care o faci la liceul respectiv: Engleza/germana/franceza/spaniola/italiana/bulgara s.a.m.d.