| wekinzsianimale a întrebat:

Care sunt normele care treuie sa le dea un copil de clasa a 5-a in semestrul 1 si 2.Cum ar fi : saritura in lungime, saritura in inaltime, aruncarea mingii medicinale si alergarea de 50m si in cat timp sau cati metri trebuie sa sari. eu stiu dor ca alegare de 50m la fete in 9.00 secunde si la baieti 8.00 secunde!

2 răspunsuri:
| laurik1315 a răspuns:

Saritura in lungime,
alergare de viteza(sau cea de 50m)
alergare de rezistenta (la asta am alergat 2 ture in jurul bazinului de inot--nu mai puteam respira la sfarsit si baietii 3 ture)
Pe noi atat ne-a pus sa facem, bine asta cand eram in a5a (sunt a 8a)

| YumiSukinanda a răspuns:

Eu sunt a 4 si le-am facut pe astea anul asta. am la saritura de lungime 1metru40 si la aruncarea mingii 20 de metri. trebuie sa alergi eu am facut alergat 500 de metri in 5 secunde si 40 de sutimi