| Costiiiii a întrebat:

Care sunt primele 3 cele mai scurte carti dintre : Mandrie si prejudecata, Jane eyre, Marile Sperante, Micuta Dorrit, Mizerabilii si Batranul si Marea!?

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu astepti tu, mai bine, sa apara filmele? Dublate, evident, ca sa nu te obosesti prea tare citind subtitrarile.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
De la cea mai scurtă în sus, cred că ar veni în ordinea asta: "Bătrânul şi Marea!, "Marile Speranţe", "Mândrie şi prejudecată", "Jane Eyre" şi "Mizerabilii"
"Micuţa Dorrit" nu am citit, ca să îţi spun dacă este sau nu lungă.

| ByankaLyana a răspuns:

Mizerabilii,Jane eyre si Batranul si Marea

| ionutk9 a răspuns:

Batranul si marea

| Radu_1185 a răspuns:

Nu stiu, dar daca le ai uitate la pagini