| Samisemi a întrebat:

Care sunt probele sportive la medicina militară? Stie cineva de unde le pot afla? Am căutat pe sit ul lor dar si pr sit ul ministerului si nu apare nimic

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Probe fizice, care constau în:
parcurgerea într-un timp determinat a unui traseu utilitar-aplicativ, care conţine 10 elemente pe un circuit de 90 m lungime, şi care evaluează nivelul de dezvoltare a deprinderilor tale motrice de bază (viteza, îndemânarea, rezistenţa, forţa);
probă de rezistenţă pe distanţa de 1000 sau 2000 m, în funcţie de categoria de personal pentru care ai optat. Solicită detalii despre ele, la biroul informare-recrutare de care aparţii.
http://www.util21.ro/institutii/centre-militare-din-Romania.htm

Întrebări recente