| narcis13 a întrebat:

Care sunt sansele reale de a-mi gasi un loc de munca in domeniul juridic in conditiile in care nu am nici relatii, nici rude sus-puse, nici posibilitati financiare extraordinare? Stiu, o sa-mi spuneti ca e vorba si de determinare, vointa, capabilitate, dar cat vor cantari acestea in fata unui avocat care-mi va cere o suma cu 4 zerouri pentru a-mi face stagiatura la el? Nu exista nici un studiu legat de traseul profesional al absolventilor de Drept, cati au reusit sa se angajeze in domeniu, in ce interval de timp de la terminarea studiilor...Merita sau nu sa dau la Drept? Nu vreau sa irosesc 4 ani din viata si dupa aia sa fiu un veritabil jurist somer sau sa lucrez in cine stie ce alt domeniu.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragul meu, daca vrei cu adevarat sa lucrezi in domeniul juridic, nu te intereseaza nimic altceva decat sa inveti cartea. Restul sunt povesti. Si iti spun asta din experienta in acest domeniu.

2 răspunsuri:
| SimpleSergio a răspuns:

Vorbeste si cu mariana happy ea este in masura sa-ti dea informatii legate de acest subiect!happy. sper ca ti-am putut fi de ajutor... o gasessti pe site aici... daca cauti la clasament. o zi buna!

| machupicchu a răspuns:

Tu termina-ti studiile... si mai stam de vorba... poate chiar si pe TPU. si asta numai in cazul ca te simti in stare sa activezi in acest domeniu, unde in anumite privinte ti se cer calitati deosebite, precum si multa seriozitate...succes...