| AvalohAlyn a întrebat:

Care sunt toate procedurile pentru a ma muta la alt liceu?

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ai nevoie in primul rand de acceptul liceului unde doresti sa te muti.Acolo eventual invoci niste motive. Faci apoi o cerere catre liceul tau pe care sa existe avizul scolii care te preia.Cu aceasta cerere aprobata te prezinti la noul loc si te repartizeaza de la secretariat intr-o clasa.Secretariatul te si inscrie in catalog. Urmeaza apoi o corespondenta intre cele doua licee ca sa ti se trimita foaia matricola. Te poti lamuri cu exactitate intreband la liceul vizat, la directiune sau la secretariat.

| Floreenofficial a răspuns:

Vbitul cu dirigintele clasei, cu directorul cred sa le dai niste motive bune, de fapt daca nu vrei nu te pot obliga sa le dai prea multe informatii.Iti vor da o foaie matricola cred cu notele si cu mediile pe care o vei duce la noul liceu unde te vor trece in catalog. Oricum stiu ca se pot face numai intre semestre si vara transferurile. thinking

| MariuZ a răspuns:

Intreaba la secretariatul liceului care sunt pretentiile lor si ale directorului/directoarei. Sau roga-ti dirigintele s-o faca pentru tine, daca va intelegeti bine. La fel - intreba si la liceul unde vrei sa te muti. "Cate bordeie - atatea obiceie" se aplica si la scoli: fiecare e cu pretentiile sale.

| lilboutique a răspuns:

Nu stiu exact, dar noua diriga ne-a spus ca in primul rand pentru a te muta trebuie sa ai media peste 8. 50thinking