| Madaaaaaaaaaaă a întrebat:

Careva posionat de biologie?
Îmi doresc foarte mult să particip la olimpiada de biologie de clasa a X-a care este în ianuarie.
Îmi poate recomanda cineva carți de pe care pot învața mai bine materia, consider ca manualul nu este de ajuns și este incomplet cu explicări vagi din care nu poți înțelege prea multe (manualul este de la editura crepuscul, autori: Stelică Ene, Gheorghiță Sandu și Gheorghe Gămăneci).
FUNDĂ.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa discuti cu profesorul tau de biologie, care are toata informatia necesara pentru olimpiada, sau are obligatia sa te ajute sa o gasesti, fiind indrumatorul direct din scoala ta.

| wpetterssone a răspuns:

Acum doi ani, acela era singurul manual de biologie avizat de către MEN. Toți elevii știau acel manual cap-coadă care participau la Olimpiada de Biologie.
Acum nu știu dacă mai există alte manuale.