Întrebare recomandată | alexpopfhsj a întrebat:

Bună! Sunt clasa a 9a si aș vrea să particip la olimpiada de biologie dar nu stiu de pe ce sa invat. Manualul nu este destul si as vrea sa stiu dacă aveți idee de vreo culegere pdf care sa conțină materia in intregime sau măcar într-un procent mare.

1 răspuns:
| Nirvanaaa a răspuns:

Salut! Pai vezi ca la olimpiada din câte îmi amintesc ( a trecut ceva timp happy ) sunt valabile toate manualele de biologie clasa a noua avizate MEN. Ia-le pe toate la rând. Cere-i profesorului câteva materiale in plus. Din pacate e greu sa găsești așa ceva mai ales in pdf. Majoritatea sunt culegeri de teste pentru pregătire, nu teoria in sine.