| vladyx12 a întrebat:

Cat conteaza eseul motivational la ASE? Am facut un eseu original dar nu stiu cat de bun este...

3 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Eseul acesta este un fel de cuvant introductiv la viitorului aspirant?

| IgnatVictor a răspuns:

Salut!
Contează foarte puțin. Cunosc studenți la ASE ale căror eseuri motivaționale aveau câteva greșeli de scriere, o exprimare proastă și pasaje copiate de pe internet, de la alte eseuri motivaționale. Să nu mai spunem despre lipsa diacriticelor. Și, cu toate astea, toți au fost admiși.
Dacă ai făcut un eseu original, foarte bine! O să fie acceptat. Succes mai departe!

| clarraxdxs a răspuns:

Conteaza destul de mult, sunt modele si pe internet daca esti nesigur.