| Numeusorderetinut a întrebat:

Cat costa pregatirea la arhitectura?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de profesorul care te pregateste cat ia pe ora, de cat esti tu de avansat cu materia si de cate ore ai nevoie pe saptamana... dar asta nu ti-o poate ghicii nimeni pe aici, deoarece ai nevoie sa fii testat si evaluat la ce nivel esti tu inainte sa incepi pregatirea.

| Numeusorderetinut explică (pentru Violleta2022):

Ok, multumesc! Dar as dori niste exemple daca se poate.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Numeusorderetinut):

Exemplele nu se pot da, pana nu se stie nivelul de pregatire pe care tu il ai in acest moment.
Iar acest lucrul il poti obtine numai de la un profesor (sau mai multi), care iti da teste sa-ti vada nivelul tau de cunsotinte, in special cat esti de avansat la matematica si cat de talentat esti la desen.

Uite aici un articol mai vechi dar care descrie la ce materii se dau examenele si cam ce ar trebui sa stii:
https://ziare.com/......ra-1106604