| Fatamuntilor a întrebat:

Cat de importanti sunt cei,, sapte ani de acasa" pentru educarea copilului si formarea acestuia pentru societate?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fără ei nici nu ai ce să cauți în societate, sunt rampa de lansare!
Pa, pa.

| deeadeea111 a răspuns:

Cei 7 ani de acasa sunt extrem de importanti

| Kamiichu a răspuns:

Eu zic ca aia sunt cei mai importanti.

| dulcica480 a răspuns:

Este foarte important cum iti cresti copilul deoarece acestuia ii va fi mai usor sa se acomodeze cu lucruri noi.In primul rand la cum iti educi tu copilul sau cum esti tu cu el asa va fi si el.

| DianaMiruna a răspuns:

Foarte importanti, daca nu ai cei 7 ani de acasa degeaba...

| sanda45 a răspuns:

Eu mereu am crezut ca asta e o prostie, un copil nu incepe sa priceapa bunele maniere, saluturile etc. la un an, nu stie ce e bine si ce e rauhappy evident ca buna crestere si educatia sunt foarte importante dar un copil incepe sa priceapa lucrurile cu adevarat la doi ani.Un copil e oglinda comportamentului tau.