| yoonny a întrebat:

Cat este bursa la elevii cu medie peste 9, 50... bursa de merit

Răspuns Câştigător
| JoJo a răspuns:

Depinde de liceu si de cum acestia impart acei bani pentru bursele de merit. De exemplu la mine in liceu, ei primesc o suma de bani si o impart copiilor cu mediile cele mai mari pana cand banii se termina. Daca vor fi multi cu medii foarte mari nu primesti. De exemplu eu anul trecut am avut 9, 62 si nu am primithappy Dar eu invat intr-un liceu unde sunt foarte multi copii cu medii de 10 chiar. Daca ai noroc sa fii printre primii primesti si tu, nu depinde de medii, ci de suma primita si de numarul de elevi cu medii foarte mari. Si bursa, desigur, e din ce in ce mai mica in functie de medie, nu cu mult. Dar am inteles ca se da si pe alte criterii, poti intreba la contabilitate in liceu! O zi buna!happy

2 răspunsuri:
| skama18 a răspuns:

Daca vrei cu adevarat bursa. inscriete pe fundatiadinupatriuciu.ro.cu 9, 50 ai sansa sa faci cv in viata daca te inscri aici...nu e vb de bani,cu niste proiecte interesante facute de tine poti face o facultate cu bursa in franta, Spania, marea britanie.de la liceu sa nu ai maria asteptari/succes

| Dobra_Grigore_1985 a răspuns:

Intreaba la secretariat, aici nu stim; si nici nu te cunoastem ca sa poti sa te lauzi cu asta.