| Ikana a întrebat:

Cat punctaj imi da daca la evaluarea nationala in loc sa fac demostratia la basm, am facut la balada?

3 răspunsuri:
| kyttu a răspuns:

Depinde dacă ai ales câteva trăsături comune, cum ai formulat, dacă ai dat definiţia basmului. E posibil să primeşti ceva (dacă ai ales nişte trăsături comune şi exemple din text) sau nimic. Aceasta depinde şi de corectori.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

0 puncte.
Nici măcar nu îți va fi citită argumentarea. Nu ține faza cu "depinde de profesor, bla, bla".
Repet, nu se punctează nimic!