| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Deci tocmai am abut evaluarea nationala la romana. Am facut totul bine mai putin o chestie. Cat credeti ca imi scade daca in concluzie am scris ca e balada in loc de basm. Mentionez ca demostratia a fost corecta mai putin concluzia si introducerea. Stiu, e comic dar sunt foarte stresata. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Sasha30 a răspuns:

Eu zic ca e ok, nu te ambala, va fi bine. Mult succes!

6 răspunsuri:
| LimonadaBaa a răspuns:

Da, o sa-ti scada 20de sutimi.

| Vl4dimir a răspuns:

Depinde de comisia de evaluare! Poate sa iti scada pana in 50 de sutimi, nu cred ca iti ia mai mult. Daca ai scris in demonstartie despre basm, poti sta linistita si iti va lua 0.25 maxim.

| Zacase a răspuns:

Eu nu inteleg cum naiba iti poate scadea atat de mult pentru un cuvant gresit... Adica totusi, ai gresit un cuvant din 200, corect ar fi sa depuncteze proportional cu numarul de cuvinte, nu?

| Daniela300 a răspuns (pentru Zacase):

Iti multumesc tare mult, mi-ai ridicat moralul, esti un scump/a!

| GabrielXD354 a răspuns:

Depinde de profesorul care corecteaza. Daca e unul mai naspa e posibil sa iti taie tot si sa iti dea 0, dar daca e unul mai ok e posibil sa iti scada vreo 2 puncte daca ai argumentat perfect.

| Daniela300 a răspuns (pentru GabrielXD354):

Ok, mersi, m-ai mai linistit putin. oricum stiu ca totul e subiectiv.