| denisa302 a întrebat:

Cat valoreaza media de la bac pentru admiterea la tehnica dentara, cluj? Pe site nu scrie, iar de cate ori incerc sa sun acolo imi intra robotul si apoi spune ca nu imi poate raspunde nimeni.

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

La UMF Cluj Napoca, admiterea este cu adevarat un concurs --- intra cei mai buni! Media de la bac nu este luata in calculul mediei de admitere--- conteaza doar nota obtinuta la proba scrisa.

| denisa302 explică (pentru alessia5158):

Intrebasem deoarece acum vreo 3-4 ani s-a luat 20% la tehnica dentara la MG si MD stiam ca nu se ia in considerare

| BiuL a răspuns:

Suna dimineata intre 9-12, atunci este lume la secretariat, insista si la noi raspund mai greu la ubb.

| denisa302 explică (pentru BiuL):

Ok, multumesc de raspuns

| BiuL a răspuns (pentru denisa302):

Nu ai pentru ce!

| DarkClown a răspuns:

La cluj media de la bac valoreaza 0, se ia in calcul doar nota de la admitere.

| denisa302 explică (pentru DarkClown):

Ok, multumesc. intrebasem deoarece acum cativa ani s-a luat 20%.