| anuk a întrebat:

La umf Iasi, anul acesta, la medicina generala si medicina dentara, testul de admitere are cate intrebari de biologie si cate de chimie? la umf cluj, admiterea e 100% testul de admitere sau conteaza si media de la BAC. nu am gasit aceste informatii in ghidul de admitere de pe site. multumesc!

3 răspunsuri:
| SunnyDay88 a răspuns:

Din cate stiu eu la Iasi... bine a trecut ceva vreme de atunci... testul se da doar la o materie. ori biologie ori chimie, la alegere. nu cred ca au schimbat astia metoda de admitere.

| anuk explică (pentru SunnyDay88):

Se da la doua materii sigur. biologie obligatoriu+ chimie/fizica. asa scrie, insa nu stiu in ce proportie la Iasi