| bogdyZ a întrebat:

Cate foi de motivare a absentelor poți face pe an școlar?

6 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Daca e pe medical, cam oricate.

| bogdyZ explică (pentru Hyperion7):

Zice doar de maxim 40 absente ca poți motiva, eu am făcut 5 foi pentru motivare dar în total nu sunt 40 motivate pot sa mai fac?

| Hyperion7 a răspuns (pentru bogdyZ):

Poți să mai faci insa sa ai in vedere și cum e dirigintele.
Adică dacă sari prea mult coarda, s-ar putea să își cam iasă din minți și să nu îți mai învoiască nimic.
La mine diriga era foarte ok cu noi și unora le-a învoit peste 100 de absențe, pe bune.
Deci da, tine și de om

| Mosotti a răspuns (pentru Hyperion7):

Daca este problema medicala, nu are cum dirigu sa nu motiveze si 150.

Bine, acum nu stiu, o limita ar trebui sa fie chiar si la medicale, ca s-ar putea ca la un absenteism prea mare sa te puna sa ingheti anul, nu stiu.

Ca practic daca lipsesti 70 % din timp, cum ai facut anul practic?
Sau sa-ti dea teste din materie sa zic, si sa treci anul pe merit ca si cum ai fi fost la ore.

| LisaJulie a răspuns:

Teoretic pentru 40 50 de absențe! Dar depinde școală! La liceele mai lejere îți poate motiva și o 100