| sincron44 a întrebat:

Cate note trebuie sa avem mai nou la o materie? Semestrul s-a scurtat deci avem un numar de note mai mici. Azi am auzit ca in noua lege nu mai este NUMARUL DE NOTE + O NOTA, ci altfel. Cum?

2 răspunsuri:
| florentttina a răspuns:

Numarul de note = numarul de ore +1

| wildfox2 a răspuns:

Depinde de materie. de exemplu la matematica si romana trebuie sa avem mai multe note (cred ca vreo 5) pentru ca sunt mai multe ore pe saptamana. la muzica, unde este o ora pe saptamana, trebuie sa avem minim 2 note. si de asta depinde numarul de note. bineinteles ca o sa fie mai putine ca in ceilalti ani pentru ca s-a scurtat semestrul.