| lapadatgeorge a întrebat:

Cate ore de info se fac la mate-info intensiv info, clasele 9, 10, 11, 12? Ce puteti sa imi spuneti de acest profil? big grin

3 răspunsuri:
| Panteraa a răspuns:

Nu sunt la mate-info, dar am destui colegi acolo. Eu sunt abia a9-a, dar mi-au spus fostii colegi care au mers la acest profil ca din clasa a 10-a se vor muta caci e foarte greu si mai ales unde la intensiv. Ei stau mult mai mult ca noi (noi scapam la 2 si ei la 3/4 in fiecare zi). Daca iti place si vrei asta nu te descuraj sa mergi, dar gandeste-te bine dinainte pentru ca e si greu, si mult de scris si invatat, iar daca nu iti place si o sa vrei sa te muti apoi o sa ai pierdut o buna parte din materia ca va urma sa o faci in continuare. Bafta!

| schmoll a răspuns:

Eu saptamana termin liceul profil mate-infohappy in clasa a 9, si a 10 faci 4 ore de informatica si doua de tic. daca ai acelasi prof si la tic si la info.o sa faci 6 de info..si conspectezi din carte..asa e in majoritatea liceelor..si din a 11 7 ore de info si nici una de tic..destul de greu..trebuie sa inveti mult..trebuie sa iubesti asta..trebuie sa-ti placa matematica, si trebuie sa inveti daca vrei sa urmezi studii superioare. daca vrei sa ai 12 clase..vei trece de mila, nu e asa greu

| Sadic a răspuns:

Ştiu doar că se fac 4 ore în clasa a 9a şi e destul de greu big grin