| fataaceea a întrebat:

Hei salut wave am intrat acum la liceu la profil de mate-info intensiv info ce puteti sa imi spuneti despre acest profil?

Răspuns Câştigător
| luck96 a răspuns:

Pai fata de mate-info simplu ai 2 ore de informatica in plus si o ora de TIC parca. In rest la fel toate materiile le faci. Insa dupa 2 ani se mai reduc cele care nu sunt importante cum ar fi: muzica, desenul... Eu sunt la mate-info engleza si pot sa zic ca facem aproape aceeasi materie ca cei de la intensiv info ( ma refer la informatica) pentru ca in liceu nu te invata (la informatica) totul, ci iti da o pornire, iar tu daca esti priceput/a te legi de ce ai invatat si devi mult mai bun/a. Insa e un profil foarte bun, care te ajuta mult la BAC.

2 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Tu ai intrat la un profil despre care nu ştii mare lucru şi acum ne întrebi pe noi? Trebuia să te documentezi înainte de a fi intrat, aşa era logic şi normal.
La mate-info, faci matematică dimineaţa, la prânz şi seara, cam cu asta se ocupă profilul, dar tu cum eşti la intensiv info, o să ai mai multe ore de info decât de orice materie. Materiile principale, cu excepţia mate şi info: fizică, biologie, chimie!
Mai puţine ore de română, engleză, istorie etc. Dar e foarte greu profilul, chiar şi pentru cei care se descurcă foarte bine la matematică, tot le e greu.

| fataaceea explică (pentru aliceinchains):

Nu ca nu stiu nimic despre el doar vreau sa stiu mai multe