| Derbedeu24 a întrebat:

Cate pagini are nuvela Palatul de clestar scrisa de Barbu Stefanescu Delavrancea! si in ce editura face parte ma refer cartea in care este scrisa palatul de clestar

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Draga prietene, daca aceasta nuvela fost a fost tiparita, sa zicem, in vreo 20 de editii, in aproximativ 125 de ani de cind a fost tiparita pentru prima oara, cine ar putea sti la ce editura a fost tiparita. Ce importanta are acest lucru? Ce importanta are numarul de pagini, daca ea, sa zicem a aparut in vreo 20 de editii? Intri pe google si o gasesti acolo.

| Derbedeu24 explică (pentru corolav):

Ma omule in primul rand nu ai tu treaba pentru ce imi foloseste mie.Si eu vreau o editie una, nu cele 20 + care sunt, pe cotorul carti scrie editura ca sa stii si tu desteptule.Si in + cu paginile cine are cartea in care se afla palatul de clestar l-am rugat sa imi spuna si mie paginile si editura.asa ca nu te mai baga ca musca in lapte daca sti bine daca nu lasa-ma in pace!