| anonim_4396 a întrebat:

Din ce editura face parte Apus de soare scrisa de Barbu Stefanescu Delavrancea?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Apus de soare nu face parte din vreo editura(nici macar nu inteleg ce intelegi tu prin asta). Este o piesa de teatru, ce face parte dintr-o trilogie, numita Trilogia Moldovei, alaturi de alte doua piese: Viforul si Luceafarul. Numai bine!

| Derbedeu24 a răspuns (pentru Ioandelasal):

IMI PARE RAU EU NU MAM EXPRIMAY CUM TRB.Ma refeream cartii editura cartii in care face parte apus de soare

| Ioandelasal a răspuns (pentru Derbedeu24):

Din ce in ce mai abscons. Sa inteleg ca intrebi numele editurii/editurilor care a/au publicat aceasta piesa de teatru?