| karishaa a întrebat:

Cateva sfaturi pentru a invata limba germana de la zero fara profesor?

Răspuns Câştigător
| TypeInterestingNicknameHere a răspuns:

Și eu imi doresc să învăț germana. Fără profesor nu cred că este posibil să o înveți foarte bine, insă poți începe cu niște tutoriale.
Un site pe care ți-l recomand este girls4teaching.com. Dacă știi engleză nu ar trebui să ai probleme pentru că explică foarte bine.
http://www.youtube.com/playlist?list=PL2B3AA475BC5166C0 - aici sunt toate tutorialele.

3 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

Eu am imprumutat o carte de la biblioteca- germana fara profesor si am inceput sa invat de acolo si chiar mi-a fost de folos. Poti sa incerci si pe net, mai sunt site-uri care te invata dar cea mai buna e o carte, ai totul explicat plus exercitii. Bafta!

| SoundTapes a răspuns:

Sau carti cu CD...
Germana e o limba grea, dar succes!:*

| MudvayneMurderer a răspuns:

Te sfatuiesc sa recurgi la Tutoriale Video Online. Eu asa am invatat japoneza laughing))