| anonim_4396 a întrebat:

Caut un vorbitor nativ de engleză cu care sa conversez.Ma poate ajuta cineva? Am mare nevoie pentru ca vreau sa invat engleza repede si bine. Daca stiti pe cineva va rog sa imi raspundeti sau macar sa imi dati alte sfaturi pentru a putea invata mai bine engleza.Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| FerLin a răspuns:

Daca vrei sa conversezi, cred ca cel mai util ar fi sa intri pe forumuri pe care se comunica in limba engleza. Astfel exersezi scrisul/gramtica si poti sa-ti faci si cunostinte cu care sa poti vorbii prin conferinta skype sau messenger sau MSN etc.
Bafta

4 răspunsuri:
| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Nah, cumpara carti gen "Engleza fara profesor".

| Alexandra_Livia_1998 a răspuns:

Engleza nu o inveti in doua zile.Ai nevoie de un profesor sau un tutore care sa te ajute.In fiecare zi trebuie sa faci exercitii si sa inveti cate 3 pagini de cuvinte altfel nu vei stii engleza.

| FantasyAngel a răspuns:

Mda...asa am invatat si eu engleza. incearca programe de socializare gen mIRC daca mai exista, imesh.

| Yankeu a răspuns:

I'm an American living in Bucharest. I've been teaching for 4 years. If you are still looking for a native English speaker, drop me an email: yankeul(arond)gmail(punct)com